Club Events Champion

    Event Time        
1 Rick Froud 5 x 10 miles          
    25 miles        
    Total 75 miles @ 28.246mph
2 Jack Freeman 5 x 10 miles          
    25 miles          
    Total 75 miles @ 27.098mph
3 Shaun Blow 5 x 10 miles          
    25 miles          
    Total 75 miles @ 24.8031mph


Short Distance BAR

    Event Time  
1 Rick Froud 2 x 10 miles    
    2 x 25 miles    
    Total 70 miles @ 28.563mph
2 Jack Freeman 2 x 10 miles    
    2 x 25 miles    
    Total 70 miles @ 26.705mph
3 Shaun Blow 2 x 10 miles    
    2 x 25 miles    
    Total 70 miles @ 24.983mph


Long Distance BAR

    Event Time  
1 Rick Froud 50 miles, 100 mils, 24 hours    
    24.689mph    


Vets BAR

    Event Time  
1 Rick Froud      
    +4.05mph    


Ladies BAR

    Event Time  
1 Fay Bostock      
    21.507mph    


Juniors BAR

    Event Time  
1 Jack Freeman      
    27.162mph    
2 Ollie Williams      
    23.201mph    

10 Mile Club Championship Time   25 Mile Club Championship - Wilson Webb Trophy Time
1 Rick Froud 20:49   1 Rick Froud 54:27
2 Jack Freeman 21:44   2 Jack Freeman 57:47
3 Shaun Blow 23:33   3 Les Boxall 1:06:34

             
Veterans Fastest 10 Mile Time Trial Time   Tradesmen Trophy 50  
1 Rick Froud 20:24   1 Rick Froud 1:52:52
2 Shaun Blow 23:30        
3 Paul Jones 24:08        
             
100 Mile Champion Time   12 Hour Champion  
  Rick Froud 4:12:01        
             
24 Hour Champion        
             
             
Eureka Trophy     Ron Stent Memorial Shield - Fastest Alton CC Rider in Club Open 25 mile
  Rick Froud +7.590mph   Rick Froud 55:53
             
George May Memorial Trophy          
  J Freeman 1:09:29        

 

10 Mile League Cup Points   Road Race Champion - Cope Family Trophy Points
1 Ollie Williams 75     Jack Freeman 14
2 Jack Freeman 62        
3 Michael Ludgate 58        

Hill Climb Championship Time   Senior Track Championship Points
1 Owen Pattinson    

 

Not held  
2 Ollie Williams          
3 Bertie Kingsley          
Hill Climb Junior     U16 Track Championship Time
1 Ollie Williams       Not held  
2 Bertie Kingsley          
             

Roller Omnium Trophy Overall   Individual Sprints  
1     Fastest 500m  
2     Fastest 1000m  
Schoolboy / Junior Overall    
1